#2016-12-27 03:15:18 

warszawska35

Użytkownik

Ja nie bardzo, niby coś tam było w szkole na przysposobieniu obronnym i sporo się w ogóle o tym mówi, ale ja jakoś nigdy nie mogę zapamiętać ile to ma być wdechów na ile uciśnięć… trochę to chyba niedobrze bo z tego co wiem grozi jakaś kara za nieudzielanie pomocy poszkodowanym a przeciez zawsze może się kogoś takiego napotkać… jak to jest u was?
#2016-12-27 05:00:14 

krzysk2

Użytkownik

Kurcze jak tak o tym pomyśleć to mam podobnie jak ty… wiem jak pomóc osobie z atakiem padaczki, w ogóle że ważne jest żeby poszkodowanego odpowiednio ułożyć, udrożnić drogi oddechowe itp. ale masażu serca chyba bym się nie podjęła zrobić… zresztą ja ciągle żyję z nadzieję, że nie będę musiała czegoś takiego uskuteczniać :)
#2016-12-27 05:23:42 

Zefirka

Użytkownik

Każdy ma chyba taką nadzieję, ale potem jak dojdzie do jakiegoś nieszczęścia to nieraz nie udaje się kogoś uratować bo właśnie nikt nie wiedział jak mu pomóc :( Radzę się wam dokształcić, nie jest to nic skomplikowanego. Można zapisać się na przykład na taki kurs: http://szczecin-bhp.pl/pierwsza-pomoc-przedmedyczna. Będzie to na pewno lepsze rozwiązanie niż uczenie się z niepewnych źródeł w internecie, a już na pewno nie można tej kwestii bagatelizować. Serio wam mówię, przemyślcie to sobie
#2016-12-27 07:07:00 

warszawska35

Użytkownik

Wiem, wiem… teoretycznie to wiem, ale szczerze mówiąc nawet jakbym posiadała wiedzę teoretyczną to nie wiem czy byłabym w stanie coś zrobić. Ja jestem panikara i chyba by mnie sparaliżowało albo bałabym się że zrobię komuś jeszcze gorszą krzywdę
#2016-12-27 07:58:29 

Zefirka

Użytkownik

Prawo i lekarze mówią, że lepiej nawet zrobić krzywdę próbując pomóc, na przykład połamać rannemu żebra przy masażu serca (brzmi to strasznie, ale tak się często zdarza) niż zostawić go samemu sobie albo czekać na przyjazd karetki, o czyimś życiu decydować mogą sekundy. Zresztą nie ma co się nad tym zastanawiać, lepiej najpierw się tych zasad postepowania nauczyć, od razu można poczuć się bardziej pewnie siebie :) i na pewno będzie się chciało je wykorzystać
#2016-12-27 09:31:36 

warszawska35

Użytkownik

Może masz rację… pomyślę nad tym
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015