#2016-03-24 07:43:05 

Katiuszka

Użytkownik

Cześć wam. Muszę kupić nowe opony do mojego motocykla (Yamaha R1) i widziałam w sieci, że są dostępne takie w opcji zimowej. Czym one się różnią od letnich? Biorąc pod uwagę, jak teraz wyglądają zimy, to sporo latałam na mocie nawet w grudniu i tak sobie gdybam, czy mogłabym na zimowych przejeździć też lato. Z góry dzięki za odpowiedź! :)
#2016-03-24 08:33:03 

Plymouth1987

Użytkownik

Największa różnica jest w bieżniku, bo opony zimowe muszą mieć lepszą przyczepność do gruntu, stąd głębszy bieżnik. Problem polega na tym, że w lecie powoduje to o wiele dłuższą drogę hamowania. Zimówki są bardziej miękkie i szybciej się zużywają, o łatwiej je też przebić niż letnie. Ja bym dał sobie spokój.
#2016-03-24 10:13:51 

SebastianJeż

Użytkownik

Motorem to i tak nie powinnaś jeździć w zimie. Lepiej kup zwykłe, letnie. Dunlop opony produkuje naprawdę wytrzymałe, powinny się sprawdzić na trasie. Możesz jeszcze obczaić ofertę Pirelli, bardzo porządny producent. Zanim sprzedałem moto to właśnie na nich jeździłem, jak najbardziej polecam.
#2016-03-24 10:41:30 

Katiuszka

Użytkownik

A da się gdzieś przez sieć zamówić te opony o których piszesz? Z założeniem nie będę miała problemu, znajdę kogoś do pomocy. Tylko wiadomo, cięcia kosztów na robociźnie ;P
#2016-03-24 11:22:47 

SebastianJeż

Użytkownik

Jasne, że się da ;D Jeśli chodzi o mnie to sam skusiłem się na zakup nowych opon zimowych z tej strony: sklep.opony-kunicki.pl. Muszę powiedzieć, że to była dobra decyzja. Ogólnie mam do nich zaufanie, bo byłem też raz w salonie i rozmawiałem z jego właścicielem. Gość w porządku jest, dużą wiedzę ma na temat motoryzacji i to widać. Do zobaczenia na trasie i szerokości ;)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015